Wyjazdy studentów na praktykę w ramach Programu Erasmus+

OFERTA WYJAZDU STUDENTÓW NA PRAKTYKĘ ZA GRANICĘ W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+ W ROKU AKADEMICKIM 2022/2023

- jeżeli jesteś zainteresowany wyjazdem na praktykę/staż trwający 2 miesiące zapoznaj się z zasadami rekrutacji a następnie znajdź miejsce praktyki w firmie/przesiębiorstwie zgodnie z kierunkiem studiów. Na praktykę możesz wyjechać do krajów członkowskich UE.

- następnie do 30 listopada 2022 r. złóż formularz zgłoszeniowy do Sekcji ds. Współpracy z Zagranicą (pokój 216 piętro II, budynek C), pobierz formularz

- kolejny krok to Komisja Kwalifikacyjna, która rekrutuje kandydatów do wyjazdu na praktyki zagraniczne,

- po zakwalifikowaniu przez Komisję student przygotowuje niezbędną dokumentację do wyjazdu w Sekcji ds. Współpracy z Zagranicą

- miejsce praktyki – przedsiębiorstwa, organizacje, instytucje szkoleniowe lub badawcze w krajach Unii Europejskiej. Praktyka powinna być związana z dziedziną, jaką się studiuje. W pewnych przypadkach będzie ona stanowiła integralną część programu studiów (praktyka obowiązkowa), w innych - będzie dawała możliwość zdobycia dodatkowych kompetencji i umiejętności (praktyka nieobowiązkowa).

Oferty praktyk:
- Job Trust - praktyki w Grecji

- Placement Jobted Holland

- Placement Jobted Germany

- Placement Jobted Austria

- Animafest experience - praktyki w Hiszpanii

- workspace europe -placement Slovakia - praktyki na Słowacji

- Paragon Europe -praktyki na Malcie

- Erasmus intern - strona tworzona przy współpracy z Komisją Europejską

- Internships -Training experience

- IES Consalting

- White programs

- praktyka nie może być realizowana w instytucjach Unii Europejskiej, Instytucjach zarządzających programami Unii Europejskiej, placówkach dyplomatycznych ojczystego kraju studenta.

- wysokość dofinansowania przedstawia tabela poniżej

Kraje należące do danej grupy PRAKTYKA
miesięczna stawka stypendium w EUR dla studenta i absolwenta

PRAKTYKA