Ogłoszenia

.Studia zagraniczne w ramach programu Erasmus+ i PO WER w roku akademickim 2021/2022.
bw
Zapraszamy studentów do skorzystania z możliwości wyjazdu na studia za granicę w semestrze letnim w roku akademickim 2021/2022 w ramach programu Erasmus+ i PO WER. Wniosek o wyjazd należy złożyć do 03 grudnia 2021 r.

Więcej informacji jak wyjechać na studia

.Praktyka zagraniczna w ramach Programu Erasmus+ i PO WER w roku akademickim 2021/2022.

Zapraszamy studentów do skorzystania z możliwości wyjazdu na 2 lub 3 miesięczną praktykę zagraniczną studencką lub absolwencką w okresie od czerwca do września w roku akademickim 2021/2022 w ramach programu Erasmus+ i PO WER.Wniosek o wyjazd należy zlożyć do dnia 03 grudnia 2021 r.
Więcej informacji:
jak wyjechać na praktykę     
                      finansowanie wyjazd za granice dla studenta posiadajacego stypendium socjalne
                      finansowanie wyjazd za granice dla studenta niepelnosprawnego                     
                      finansowanie wyjazdu.Wykłady za granicą dla pracowników PWSZ im. Witelona w Legnicy w ramach Programu Erasmus+ w roku akademickim 2021/2022.

bw
Zapraszamy nauczycieli akademickich zainteresowanych wyjazdem z wykładami za granicę w ramach programu Erasmus+ w roku akademickim  2021/2022 o zapoznanie się z ofertą wyjazdu.Termin zgłoszenia na wyjazdy upływa 03 grudnia 2021 r.

.Szkolenia dla pracowników PWSZ im. Witelona w Legnicy w ramach Programu Erasmus+ w roku 2021/2022.

Zapraszamy pracowników niebędących nauczycielami akademickimi zainteresowanych wyjazdem na szkolenie w ramach programu Erasmus+ w roku akademickim 2021/2022 do zapoznania się z ofertą wyjazdu. Termin zgłoszenia na wyjazd upływa 03 grudnia 2021 r.

Więcej informacji o wyjeździe na szkolenie.

.Oferta stypendialna DAAD 2022/2023.

bw
Dostępna jest już nowa oferta stypendialna DAAD (Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej) na rok akademicki 2022/2023. DAAD to największa niemiecka organizacja szkół wyższych, wspierająca współpracę akademicką w ramach międzynarodowej wymiany studentów i naukowców. Zarówno w Niemczech jak i w Polsce DAAD znana jest jako organizacja przyznająca stypendia osobom, które chcą studiować lub prowadzić badania naukowe na niemieckich uczelniach bądź w instytucjach naukowych. 

                       Informacje o stypendium DAAD                        
                       Broszura informacyjna DAAD 

 


.Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej- oferty stypendialne.

W ramach umów dwustronnych zawieranych przez polski rząd i rządy innych państw działają liczne programy stypendialne.Terminy oraz warunki zależą od kraju.Wiekszość stypendiów dotyczy studiów drugiego stopnia.
Wiecej informacji na stronie Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej