Ogłoszenia

.Studia zagraniczne w ramach programu Erasmus+ w roku akademickim 2022/2023.
bw
Zapraszamy studentów do skorzystania z możliwości wyjazdu na studia za granicę w semestrze letnim w roku akademickim 2022/2023 w ramach programu Erasmus+. Wniosek o wyjazd należy złożyć do 30 listopada 2022 r.
Więcej informacji jak wyjechać na studia
.Praktyka dla studentów Filologii w Trabzon.
Studenci zainteresowani wyjazdem na praktykę do Trabzon University (Turcja) w ramach programu Erasmus + w roku 2022/2023 proszę o zapoznanie się z poniższymi informacjami.


Rejestracja do 15 grudnia 2022 r.

.Praktyka zagraniczna w ramach Programu Erasmus+ w roku akademickim 2022/2023.

Zapraszamy studentów do skorzystania z możliwości wyjazdu na 2 miesięczną praktykę zagraniczną studencką lub absolwencką w okresie od czerwca do września w roku akademickim 2022/2023 w ramach programu Erasmus+ .Wniosek o wyjazd należy zlożyć do dnia 30 listopada 2022 r. Więcej informacji:
                      jak wyjechać na praktykę     
                   .Oferta stypendialna DAAD 2023/2024.

bw
Dostępna jest już nowa oferta stypendialna DAAD (Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej) na rok akademicki 2023/2024. DAAD to największa niemiecka organizacja szkół wyższych, wspierająca współpracę akademicką w ramach międzynarodowej wymiany studentów i naukowców. Zarówno w Niemczech jak i w Polsce DAAD znana jest jako organizacja przyznająca stypendia osobom, które chcą studiować lub prowadzić badania naukowe na niemieckich uczelniach bądź w instytucjach naukowych. 

Informacje o stypendium DAAD                        
Broszura informacyjna DAAD 

 


.Blended Intensive Programmes (BIP).

Erasmus+ programme (2021-2027) introduced the new Blended Intensive Programmes (BIP) as an alternative mobility for students and staff. BIP combine a short-term physical mobility with a virtual component, and will enlarge and make the Erasmus mobility more and more flexible.

Students participating in BIP can maintain their study plans at home institution and include the BIP as a parallel activity. The short-term physical mobility (one week at IPB) will constitute the only period outside their home institution. Students should credit the BIP at their study plans as in the case of traditional Erasmus mobility.

The individual support to students and teaching staff for the physical mobility should be provided by the sending institution, that can use its own regular Erasmus funds for mobility.

The Polytechnic Institute of Bragança (IPB, Portugal) coordinates three BIP for the upcoming 1st semester 2022/2023 and still have places for your students to apply.

All information and application to IPB's BIP is available at www.ipb.pt/bip.

Student can apply till 15th October 2022.


.Szkolenia dla pracowników Collegium Witelona Uczelnia Państwowa w ramach Programu Erasmus+ w roku 2022/2023.

Zapraszamy pracowników niebędących nauczycielami akademickimi zainteresowanych wyjazdem na szkolenie w ramach programu Erasmus+ w roku akademickim 2022/2023 do zapoznania się z ofertą wyjazdu. Termin zgłoszenia na wyjazd upływa 30 listopada 2022 r.
Więcej informacji o wyjeździe na szkolenie.
.Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej- oferty stypendialne.

W ramach umów dwustronnych zawieranych przez polski rząd i rządy innych państw działają liczne programy stypendialne.Terminy oraz warunki zależą od kraju.Wiekszość stypendiów dotyczy studiów drugiego stopnia.
Wiecej informacji na stronie Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej